Skip to content

Priekšmetu foto cena.

Priekšmetu foto cena ir visai sarežģīti apzīmējams jēdziens, kad tiek uzdots jautājums “Cik maksā nofotografēt priekšmetus?”

Tomēr mēģināsim paskaidrot, no kādiem aspektiem veidojas priekšmetu foto cena.

Pirmkārt- priekšmeti mēdz būt dažādi- taisnām malām, kā arī sarežģītāku formu. Spīdīgi un nespīdīgi.

Otrkārt- priekšmetus var fotografēt uz balta fona, apgaismojot fonu no apakšas, šādi fons vairumā gadījumu tomēr nebūs 100% balts, vietām būs nelielas ēniņas un krāsu pārmaiņas. Ja ir nepieciešams, lai priekšmets ir uz izolēti balta fona (100 procenti balts, bez ēnām un krāsu pārmaiņām), tad priekšmets ir pēcapstrādē jāizgriež no fona digitāli ar roku. Automatizētā izgriezšana pēcapstrādē nav 100 kvalitatīva, tāpēc tas tiek darīts ar roku.

Tagad par pašu cenu kā tādu- lētākais fotografēšanas variants maksā 21,00 Euro stundā. Ja ir nepieciešama izgriezšana pēcapstrādē, tad tā maksā 15,00 Euro stundā.

Attiecīgi- ja vajag vienkārši safotografēt priekšmetus uz balta fona, un tie nav ļoti atspīdīgi, tad dienas laikā (8 stundas) var safotografēt apmēram 100-150 priekšmetus. Tomēr, ja vajag šīs priekšmetu fotogrāfijas izmantot baltā bukletā, tā, lai nav redzams (gandrīz) baltas bildes kvadrāts kā fons, bet gan vajag, lai šis priekšmets bukletā “karātos gaisā”, tad ir jāveic arī fotogrāfiju pēcapstrāde ar priekšmeta izgriezšanu, izolēšanu uz balta. Atkarībā no priekšmeta formas, tas var prasīt pat līdz stundai laika (piemēram- skulptūra).

Tatad- ja jums vajag nofotografēt 1 priekšmetu uz balta fona, bet nevajag to izgriezt perfekti baltam, tas maksās 21,00 Euro. Pa stundu gan var safotografēt vairāk kā vienu priekšmetu, tapēc arī 10-20 priekšmetu foto izmaksās tos pašus 21,00 Euro. Savukārt, ja jums vajag priekšmetu, izolētu uz 100 procenti balta fona (piemēram- bukletiem uz baltām lapām, tā, lai šis priekšmets “karātos gaisā”), tad priekšmetu foto cena būs atkarīga no to formas un spīdīguma. Piemēram, 10  priekšmetu, ar taisnām malām (piemēram kārbiņas, rāmīši), foto “100 procenti izolēts uz balta” izmaksās apmēram 3-5 Euro gabalā un aizņems vairākas stundas, galvenokārt jau dēļ pēcapstrādes. 10 sarežģītākas formas priekšmeti (piemēram, fotoaparāti) var izmaksāt pat līdz 7-10 Euro par vienu vienību.

Te, piemērs, kā izskatās priekšmetu foto, 100 % izolēts uz balta. (Izgriezts pēcapstrādē ar roku).

img_2679r550r

Un šajā piemērā- priekšmetu foto, vienkārši nofotografēts uz balta priekšmetu galda, ar apgaismojumu no apakšas. Protams, var apgaismot vēl nedaudz spēcīgāk, bet tad priekšmetu kontūras var sākt zust, sevišķi jau baltiem un caurspīdīgiem priekšmetiem. Kopumā tāda pārgaismota bilde parasti arī sāk izskatīties pārgaismota, un vienalga nebūs ar tīri baltu fonu.

img_0063rr550_0

 

Fotografējot vienkārši uz apgaismota priekšmetu galda, šāds rokassprādžu daudzums ir sabildējams nepilnu divu stundu laikā, bildes ir lietojamas uzreiz un bez pēcapstrādes, jo sprādzes ir diezgan tumšas, un līdz ar to var padarīt gaišāku fonu, nezaudējot priekšmetu kontūras, tomēr 100 procenti balts bez pēcapstrādes tas nebūs nekad, ja vēlamies saglabāt priekšmeta (šajā gadījumā rokassprādžu) augstas kvalitātes kontūras.

spr

 

Tomēr, ja uzliekam šādu sprādzes bildi uz tīri balta fona, tā tomēr nav absolūti izolēta no šī baltā fona, un baltais fons izskatās nedaudz pelēcīgs. Ja mēs gribam, lai rokassprādze attēlā “karājas gaisā”, atrodoties pilnībā uz 100% balta, nezaudējot kontūras, tad ir nepieciešama pēcapstrāde.

sprr

Katrs priekšmets vai lieta tomēr ir individuāli, un dažus priekšmetus, sevišķi jau spīdīgos, var gaismot no apakšas arī spēcīgāk, panākot GANDRĪZ tikpat labu “isolated on white” efektu, kā pēcapstrādē. Lūk, rokassprādzes foto, kuram nav veikta pēcapstrāde, bet tā baltais ir jau gandrīz tuvs ideāli baltajam. Priekšmeta kontūras gan sāk nedaudz zust, bet tā, kā tas ir spīdīgs, tas drīzāk izskatās kā efekts, nevis kā defekts. Tomēr, ja šo gribēsiet absolūti ideāli izolētu uz balta, būs jāveic turpmāka pēcapstrāde. Tomēr šīs konkrētās sprādzes piemēra foto robežas uz jūsu neprofesionālā monitora, visticamākais, nemaz nav redzamas. Attiecīgi, šis foto fons ir 99% balts un atšķirība ir redzama tikai uz monitora ar profesionālai lietošanai piemērotu displeju.

spr-3

Ja priekšmeta foto ir paredzēts lielformāta drukai, tad tiek lietotas individuāli piemērotas gaismu shēmas katram priekšmetam, ar atbilstošu atspīdumu kontroli. Piemēram, lai uz priekšmeta nebūtu redzams fotoaparāta objektīvs fotografēšanas brīdī. Tas gan attiecas uz ĻOTI liela izmēra izdrukām. Piemēram- kuras paredzētas lietošanai uz māju sienām. Šāda stila viena priekšmeta fotogrāfija ar atspīdumu kontroli var aizņemt vairākas stundas.

Priekšmetu foto cena.
5 (100%) 2 votes