Skip to content

Kā kļūt par (SKAISTU MEITEŅU) fotogrāfu?

Šoreiz esmu nolēmis iesākt netipisku rakstu, kurš patiesībā nebūs par to, kā kļūt par fotogrāfu, bet gan par to kā kļūt par SKAISTO MEITEŅU fotogrāfu.
Varbūt no pirmā acu uzmetiena frāze “SKAISTO MEITEŅU FOTOGRĀFS” skan dīvaini, bet tā kā regulāri esmu ļoti tuvā saskarsmē gan ar fotogrāfiem, gan ar tiem kas mācās par fotogrāfiem, gan ar tiem kas vienkārši nāk īrēt fotostudiju, kā arī pats esmu vīrietis (fotogrāfs), kuram patīk un vienmēr ir patikušas skaistas meitenes, nolēmu ar jums padalīties ar šo, manuprāt, vērtīgo informāciju.
Liriskai atkāpei pilnīgi droši varu piezīmēt, ka savas fotogrāfiskās komunikācijas mūžā neesmu saticis nevienu heteroseksuāli orientētu vīrieti, kuram būtu fotoaparāts un kuram nebūtu ne mazākās intereses fotogrāfēt skaistas meitenes. Pat vairāk- pēdējā laikā, pateicoties dzeltenajiem “ziņu” portāliem regulāri nākas lasīt par dažādiem “jaunajiem un talantīgajiem”, piečekojoties kuriem feisbūkā var redzēt viņu izmisīgo vēlmi fotogrāfēt jaunas, skaistas un pēc iespējas seksīgāk apģērbtas vai arī meitenes bez uzmācīgajām drēbēm. Šis raksts ir veltīts kā padoms viņiem un arī citiem vīriešiem ar fotoaparātu.

 

Pirmkārt, jau pašā saknē, es gribētu “nocirst” iespēju, ka skaistu meiteņu fotogrāfēšana varētu būt uztverama kā bizness. Kāpēc tā? Tāpēc, ka tas ir ļoti vienkārši- vairumam skaisto meiteņu uz privātajām pastkastītēm sociālajos portālos regulāri nāk daudz un dažādi piedāvājumi fotogrāfēties no “jaunajiem un talantīgajiem” un ne tik jaunajiem, vairums no kuriem ir gatavi fotogrāfēt ne tikai par velti, bet arī samaksāt par fotostudijas īri, samaksāt pašām “modelēm” un vēl par iepazīšanās vakariņām un tādā garā. Jā, jūs sapratāt pareizi- lielākajam vairumam vīriešu ar fotoaparātiem šis ir tikai hobijs, kura pirmsākumos var būt tiešām tiek fotogrāfētas sūnas un ainaviņas, bet agri vai vēlu jebkuram vīrietim kuram piemīt moudžõ (šis vārds no spiega, vārdā Austins Pauerss- kuri nav redzējuši filmu- viņam šo moudžõ nospēra un viņš zaudēja visas savas šarmēšanas spējas). Gribas fotografēt to, ko gribas. Fūu, labi ka mums ar moudžõ un fotoaparātiem viss kārtībā!

 

Bet nu- ķeramies pie lietas!

Galvenā problēma, kura ir kopīga visiem fotogrāfiem “meitbliežiem” (jā, tā fotogrāfu vidē sauc fotogrāfus, kuri šo savu hobiju koncentrē tikai un vienīgi uz jaunu un skaistu meiteņu fotografēšanu), ir meiteņu, kuras gribētu pie viņiem fotogrāfēties, atrašanu. Vairums gribētu arī šo darbību izveikt ar minimāliem finansiāliem ieguldījumiem, veicot tiešo mārketingu sociālajos portālos- draugiem.lv, facebook. Tomēr tā kā starp šādiem censoņiem sociālajos portālos ir milzīga konkurence, daudzi ir atskārtuši, ka sēdēšana augām dienām pie kompjūtera, “makšķerējot” meitenes nav efektīva. Daži tērē papildus līdzekļus, veidojot par sevi reklāmas kampaņas. Lētākais un efektīvākais no šādiem kampaņu veidiem ir dzeltenie “ziņu” portāli. Tiem ir labs apmeklējums, tos viegli “nošārēt” sociālajos tīklos, iegūstot sev sekotājus,  kā arī tie labi “gūglējas”. Tomēr tā kā vairums mūsu tautas pārstāvju ir noskaņoti mēģināt dabūt visu par velti, viņi labāk izraks kilometru garas tranšejas ar savām rokām, nevis iztērēs kādu naudiņu.

 

Pirmais, loģiskais, jautājums- kur dabūt meitenes? Kā jau iepriekš noskaidrojām, sociālie portāli tomēr nav diez ko pateicīga vide šai nodarbei. Ko tad darīt? Iet uz diskotēku? “Makšķerēt” tur? Varbūt uz ielas? Nē, šīs iespējas ir visai energoietilpīgas un nogurdinošas un sieva vai draudzene to arī nesapratīs. Arī par sociālajiem portāliem uzreiz gribu piezīmēt, ka tās meičas, kurām ir seksīgi valdzinošas profila bildes, visticamākais, pat neatbildēs. Ja darbojamies tur, jāizvēlās “pelēkās peles” un “godīgās mātesmeitas”, bet ar skaistajām sejām. Nav viegls uzdevums, vai ne?

Ko darīt? Varbūt izmantot modeļu aģentūru pakalpojumus? Atbilde uzreiz ir “nē”- modeļu aģentūras ir dārgas un neefektīvas- jo meitenēm maksā kapeikas, bet pašas aģentūras prasa milzu naudu, un līdz ar to neviena prātīga meitene ar tādām uz ilgāku laiku neielaižas. (Neesmu mēģinājis lietot “Elite” aģentūras pakalpojumus, varbūt tur viss ir labāk, noteikti pamēģināšu, kad būšu sakrājis pirmo miljonu).

Es ieteiktu lietot darba meklēšanas sludinājumus! Jā, tieši tā- ievietojiet sludinājumu sadaļā “vajadzīgas fotomodeles” un jūs būsiet pārsteigti par to cik daudz jaunu, skaistu un godīga paskata meiteņu jums atsauksies, ja vien jūsu darba sludinājums saturēs vārdus “mākslas”, “personīgais projekts” utml figņu!

Kad esiet izvēlējies kādu no daudzajām meitenēm, rēķinieties ar to, ka 80% gadījumos viņa pārdomās pēdējā brīdī, jo kaut kas ar mēness fāzēm būs sagājies “ne tā”, ņemot vērā to, ka kopš sludinājuma ievietošanas brīža zeme, droši vien, būs veikusi jau vairākus apļus ap savu asi. Tāpēc prātīgam meitbliezim vienmēr padomā vairākas daiļavas. Kad kādu tomēr ir izdevies satikt, vēlams iet iepazīšanās vakariņās, aprakstot savas “mākslas” vai “privāto projektu”, atbilstoši jūsu fantāzijas spējām. Ja būsiet vīrietis ar moudžõ, lielu fotoaparātu un spējīgs cik- necik normāli šarmēt, nākošais solis jau būs fotosesija!

 

Tātad- beidzot esam nonākuši līdz pašai fotosesijai! Es ieteiktu uzreiz nemēģināt raut nost meitenei drēbes “mākslas vārdā”, bet gan koncentrēties uz interesantu gaismēnu zīmējumu, ēnām, rakursu, sejas izteiksmi, ik pa brīdim meitenei parādot veiksmīgākās bildes uz fotoaparāta displeja.

 

fotosesija_

 

Pēc veiksmīgām “parastajām bildēm” var pāriet uz intīmākiem rakursiem:

fotosesija__

Protams, brīvā dabā ir forši…

 

Tomēr nonākt lidz “drēbītes traucē” mērķim fotostudijas apstākļos būs daudz vieglāk, nekā Latvijas “siltajā” klimatā! :)

Viens un divi…

fotosesija_meitenes

 

Labā ziņa ir tā, ka lai kādu drazu jūs arī nenofočētu, uz fotoaparāta displeja tā izskatīsies būtiski labāk, nekā pilnā izmērā aplūkojama uz kompjūtera ekrāna. Rādiet tikai tās bildes, kuras izskatās puslīdz okei! Tas iedrošinās meiteni nākošajiem soļiem.

Tagad pienākusi viltīgākā un radošākā jūsu moudžõ domonstrācijas daļa! Mēģiniet nofotogrāfēt kādu no apģērba defektiem (piemēram, krūštura lencīti ar maksimāli dziļām ēnām). Tad parādiet šo bildi meitenei un sakiet: “re, šis traucē”, palielinot bildi līdz uzskatāmam izmēram. Tādā veidā ir iespējams ātri atbrīvoties no krūštura utml.

Kā iedrošināt meiteni tālākajiem soļiem? Pirmais- viņai jājūtās droši! Ieteiktu novietot žalūzijas, aizslietnīti aiz kura viņa var pārģērbties, izmantot kādu puscaurspīdīgo drēbīti, vai ne? Utml. Tālāk turpiniet ar “re, cik skaisti!” un “tāpat jau nebūs redzams” taktiku!

Trīs un četri…

521-198s750 1

 

un pēc tam jau variet ļaut vaļu fantāzijai, lietojot puscaurspīdīgos zīda audumus un tamlīdzīgās fīčas:

 

ff

 

Pa starpai mēģiniet arī nofočēt kaut ko prātīgu savam portfolio, nevis tikai dokumentālus plikumus! Bildes, kuras ir dokumentālas dabas, bez gaismēnu zīmējuma, jūsu portfolio neliecinās ne par ko citu, kā tikai par to, ka esat fotogrāfisks lohs!

Mēģiniet nofočēt arī kādu bildi ar pievienoto vērtību! Mūsdienās visas meitenes māk pavaicāt pēc linka uz mājaslapu. Tajā jābūt pa starpai arī kādam gaumīgam mājienam meitenes zemapziņai uz to, kas viņu beigās sagaida, ja viņai pašai būs atbilstošā mēness fāze trāpījusies! ;)

 

fotosesija_meitene

 

Galvenais- rūpēties ne tikai par to, lai pašam bet arī meitenei būtu LABI!!! :)

Fotografējiet- un lai jums izdodas!

 

Nebeigumā īsi un saprotami par to, kā fotografēt fotostudijā- izlasiet šo un viss jums būs skaidrs: http://www.portreti.lv/ka-fotografet-fotostudija/

Kā kļūt par (SKAISTU MEITEŅU) fotogrāfu?
Novērtē šo rakstu! :)