Skip to content

Kā apstrādāt fotogrāfijas?

Kā labāk apstrādāt reportāžas fotogrāfijas ar Adobe Photoshop Lightroom ērti un viegli, lai tās izskatītos skaisti kā šeit: http://www.portreti.lv/kaitbords-saulkrastos-12-augusta-2013-kitesurfing/ ?

1. Fotografējiet pēc iespējas tā, lai bildēs nebūtu pārgaismotu vietu. (Iemācieties lasīt histogrammu fotoaparātā!)
2. Fotogrāfējiet vēlams raw formātā, šāds formāts ļaus “izvilkt” būtiski vairāk detaļu no tumšām ēnām un arī pārāk gaišām vietām, kā arī veikt plašāku krāsu korekciju, mazāk bojājot gala rezultātā iegūstamo attēlu.
3. Ja plānojat apstrādāt tikai vienu individuālu fotogrāfiju (“taisīt mākslu”, tā teikt), bet darīt to ļoti pamatīgi (mainīt ķermeņa proporcijas, veikt fotomontāžu, klonēšanu utml), tad jums būs piemērotāka Adobe Photoshop CS programma, nevis Photoshop Lightroom.

P.S. Līdzīga, nedaudz lētāka, bet ne sliktāka, ir Phase One Capture One Pro programma, kas arī ir piemērota reportāžas bilžu apstrādei, to var lietot divus mēnešus par velti, izmēģinājuma (trial) režīmā ar pilnīgi visām tās iespējām. Adobe Photoshop Lightroom var lietot mēnesi izmēģinājuma (trial) režīmā. Tomēr pērkot programmu ņemiet vērā, ka ik pa pāris gadiem Adobe pārstāj atbalstīt vecākas programmu versijas, kuras vairs nedarbojas ar jaunāko fotoaparātu raw failiem.

Ja esat Canon lietotājs, jūsu EOS fotoaparātam nāk līdzi komplektā līdzīga raw failu apstrādes programma par velti. Meklējiet kastītē disku!

Kā apstrādāt fotogrāfijas?
5 (100%) 3 votes