Skip to content

Fotostudijas īre Rīgā tikai 8 Eur! Un baltais fons bez maksas!

Fotostudijas īre (noma):

Fotostudijas īre (noma). Akcijas laikā fotostudijas īre (noma) tikai 8 Eur stundā. Un baltais fons bez maksas!

Fotostudija atrodas Rīgā, Pļavniekos, Aizvaru ielā 31, tas ir netālu no Deglava/ Dārzciema (Astras) ielu krustojuma (kā atrast var apskatīties lapas augšpusē, sadaļā “kontakti”). Fotostudijas noma (īre) ir pieejama 9:00- 22:00, bez brīvdienām. Fotostudijas īres cena ir 8,00 Eur stundā, arī brīvdienās.

Portreti.lv fotostudija ir jauka un mājīga studija, ar intīmu atmosfēru, kurā fotografējot jūs neviens netraucēs. Studija nav caurstaigājama, tai ir atsevišķa ieeja.

Foto studija ir iekārtota privātmājas pirmajā stāvā. Studijas garums ir 9 metri, griestu augstums 3,5 metri. Platumā 4 metri. Noīrēt  fotostudiju var no deviņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Tā ir aprīkota ar fotostudijas zibspuldžu griestu piekaramo sistēmu Sky Track- tas nozīmē, ka nekādi vadi vai statīvi jums nemaisīsies pa kājām, fotogrāfēt būs ērti- arī no augšas, piemēram, stāvot uz trepēm, bet modelis var gulēt uz grīdas, arī šādā kadrējumā statīvu kājas netraucēs.

Fotostudijā ir pieejams arī vizāžists (make-up meistars), kurš var uzklāt foto grimu, tas papildus izmaksās tikai 10,00 Eur par vienas sejas grimēšanu.

fotostudija-portreti-lv-RR1

Fotostudija. Fotostudijas aprīkojums.

Fotostudijas īre Rīgā:

Fotostudija ir aprīkota ar vairākām jaudīgām “Aurora” profesionālajām studijas zibspuldzēm- kopā pavisam 12 gab., kuras ir aprīkotas ar radio palaidējiem (trigeriem), kuri ir piemēroti jebkuram fotoaparātam.     Trigeri, tāpat kā pārējais studijas aprīkojums, ietilpst nomas cenā.

Vēl studijā atrodas dažādi gaismas vadībai paredzētie līdzekļi- dažādu izmēru softboksi, beaytu dish, šūnas, restes softboksiem, fresneļa lēca, gobos projektora lēca ar daudziem gobos attēliem.

Fotostudijā ir pieejams arī balts, puscaurspīdīgs galds priekšmetu fotografēšanai, izmēros 1x1metrs, ar izliekumu, kopējais garums 1,70 metri, kopā ar izliekumu uz augšu. Var fotografēt līdz 5kg smagus priekšmetus un apgaismot galdu arī no apakšas.

Fotostudijas noma (īre) sevī iekļauj visus rekvizītus un pārējo, kas atrodas studijā.

Ir arī dūmu mašīna, dažādi krēsli, virves, plānie audumi, kuros var ietīties, pūkainas “zvērādas”, cepures. Rekvizītu daudzums, protams, nav tāds kā teātrī vai cirkā, bet garlaicīgi nebūs- ja aptrūkstas fantāzija sižetiem, vienmēr var paņemt kādu zobena imitāciju, cepuri, boa, puscaurspīdīgo plāno audumu, ietīties, palaist dūmus, un darīt tā, lai nebūtu garlaicīgi! Fotostudijā ir arī “eņģeļa spārni” :) Protams, fotostudijā ir arī ventilators, skaisti plīvojošiem matiem! Ir arī speciāli taisīta studijas fotogrāfēšanās vajadzībām īpašu izmēru gulta,

gulta-fotostudija-R

izgatavota īsāka, lai tā viegli iekļautos fotogrāfēšanai uz standarta izmēra 2,70 m papīra fona.

Studijas griestos ir āķi, var kaut ko iekārt- uztaisīt šūpoles no studijā esošās virves, iekārt palagā.

         

Studijas zibspuldžu bezvadu raidītāji un uztvērēji ietilpst īres cenā, par tiem nekas papildus nav jāmaksā. Visas zibspuldzes fotostudijā ir aprīkotas ar bezvadu uztvērējiem, lai nodrošinātu stabilu darbību bez liekas piņķerēšanās ar vadiem.

Fotostudijas darba laiks ir no 9:00 rītā, līdz 22:00.

 Norādītā cena ir spēkā, ja lietojat balto plastikāta vai pelēko drēbes fonu. Akcijas laikā baltais matētais plastikāta fons ir bez maksas. Tomēr, ja šie foni nepatīk, un vēlaties lietot PAPĪRA fonus, klājot tos uz grīdas, par tiem ir jāmaksā atsevišķi! Papīra fona lietošana maksā 7 Eur, ja tam liekat virsū aizsargstiklu, un tas nesabojājas. Ja papīra fons tiek nolaists daļēji, bet neskar grīdu (tikai krūšutēla foto, piemēram), tad par to nav jāmaksā! Ja lietojat papīra fonu bez aizsargstikla, tad ir jāmaksā 9 Eur par katru papīra fona metru, kurš būs sasmērēts un būs jānogriež un jāmet ārā!

 

Fotostudijā nedrīkst pīpēt, nedrīkst arī ievest mājdzīvniekus.

Pieraksts uz fotostudijas īri pa tālruni 29510016- Juris. Brīvo laiku kalendārs mājaslapas augšpusē. http://www.portreti.lv/kalendars/  Pirms zvanīt, lai pierakstītos, aplūkojiet kalendārā, vai jūsu izvēlētais laiks ir pieejams!

Fotostudijas darba laiks ir no 9:00 rītā līdz 22:00 vakarā, bez brīvdienām.

Viegla pamācība, kā fotogrāfēt fotostudijā, kādus uzstādījumus jālieto, šeit (saite atvērsies jaunā logā): http://www.portreti.lv/ka-fotografet-fotostudija/ Tiešām liels lūgums šo izlasīt tiem, kas uz studiju nāk pirmo reizi, tas aizņems tikai 15 minūtes laika!

fotostudijas īre (noma)
fotostudija portreti.lv

 

 

 

Fotostudijas īre Rīgā tikai 8 Eur! Un baltais fons bez maksas!
5 (100%) 2 votes

Izpūtējs, izpūtēji.

Izpūtējs Volkswagen Passat un izpūtēji Audi A4, kā arī citām mašīnām, visplašākajā izvēlē ir nomaināmi IGREK R (Autospeci.lv) izpūtēju autoservisā.

Izpūtēju autoserviss atrodas Pļavieniekos, Aizvaru ielā 31, tieši blakus mūsu fotostudijai.

Ja izpūtēju nevajag nomainīt, vai vēlaties to tikai nopirkt, tad variet to izdarīt izpūtēju autoveikalā, kurš specializējas uz izpūtējiem. Auto rezerves daļu izpūtēju veikals atrodas Matīsa ielā 123.

Izpūtēju veikala noliktava ir ļoti liela, trijos stāvos. Uz vietas ir nopērkamas visas izpūtēju detaļas- klusinātāji, bunduļi, trubas, izpūtēju gofras pēc izmēriem, savilcēji, izpūtēju hamuti, izpūtēju stiprinājumu detaļas, rezonatori, sporta izpūtēji, katalizatori, un to aizvietotāji.

Piedāvājumā ir gan lētāko ražotāju, gan arī dārgāko ražotāju izpūtēji. Walker, Bosal, Fenno, igauņu un poļu ražotāju analogi. Katrs izpūtējs ir izgājis kvalitātes kontroli rūpnīcā, atbilstoši Eiropas standartu sistēmai.

Autoservisā izpūtēji tiek uzstādīti kvalitatīvi, visi savienojumi tiek papildus hermetizēti, ja to pieprasa uzstādīšanas instrukcija. Izpūtēju šuvju vietas tiek apstrādātas ar papildus termoizturīgo pārklājuma krāsu. Protams, iespējams arī iemetināt jaunu izpūtēja gofru, katalizatoru vai pat uztaisīt izpūtēju pilnīgi no jauna, ja jums ir retāka ekskluzīvi sastopama mašīna, kurai izpūtēji netiek piedāvāti (nu, piemēram, VW Touareg izpūtēja kolektora gofras).

izputejs-izputeji

Ja vēlaties, ir iespējams arī uztaisīt sporta izpūtēju ar dobjo “sporta skaņu”. Šis pakalpojums ir sevišķi pieprasīts no Subaru un BMW īpašniekiem.

Izpūtēju servisa telefoni ir 28870001, 67595020. Adrese ir Aizvaru ielā 31, blakus mūsu fotostudijai.

Izpūtēju veikala telefoni ir 28870004, 28800060, 67272626, 67290447. Adrese ir Matīsa ielā 123, tas ir 7 minūšu braucienā no servisa, pāri Deglava tiltam.

Sīkāk par darba laikiem un pārējo, apskatiet šajā saitē: http://www.autospeci.lv/autoserviss-auto-veikals/ (saite atvērsies jaunā logā).

Izpūtējs, izpūtēji.
5 (100%) 3 votes

Kā man gāja ar bremžu disku iegādi. (Raksts par to, kā es meklēju auto rezerves daļas).

Kādā nosarmojušā februāra rītā pēkšņi atklājās, ka manam Vito tūdaļ beigsies tehniskā apskate. Tā kā man jau iepriekš tika pieminēti mani nodilušie bremžu diski, nolēmu doties meklēt auto rezerves daļas, lai salabotu savam Vito bremzes.

Meklēšanu, protams, sāku ar google, ierakstot tajā frāzi “auto rezerves daļas”. Man piedāvājās gana daudz auto rezerves daļu tirgotāji jau pirmajā lapā, kuri kā izrādījās 90% gadījumos bija internetveikali, tad vēl pirmajā lapā bija divi lieli auto detaļu veikali, kuriem piezvanot izrādījās, ka tie ir tā teikt “pa dārgo”.

Internetveikali un auto rezerves daļas:

Tad nolēmu painteresēties pie internetveikaliem, kuri piedāvāja auto rezerves daļas. Pirmā e-kataloga mājaslapā atradu burvīgu piedāvājumu TRW bremžu diskiem par 26 eiro ar kapeikām. Reāli “pa lēto”. Ņēmu rokās telefonu, zvanīju šim internetveikalam. Otrā pusē klausuli pacēla aizelsies speciālists un lai viņu lieki netraumētu ar savas mašīnas datu nosaukšanas uzreiz nosaucu viņiem TRW disku kodu no mājaslapas. Puisis sāka stostīties un teica, ka šos diskus nemaz tik ātri piedāvāt man nevarēšot. Tie būšot jāgaida no Lietuvas pat veselas 20 dienas vai pat ilgāk (pīiii, no Lietuvas 20 dienas, jā, jā, stāsti manim Daugaviņ!!!), tāpēc viņš ne aci nemirkšķinot uzreiz piedāvāja man kaut kādus Shmugulmugul (apmēram) bremžu diskus par kuriem bija pilnīgi skaidrs, ka tie ir ražoti visķīniskākajā Ķīnā no visķīniskākā materiāla. Tajā pat laikā puisis nekautrējās man stāstīt, ka tie ir ražoti teju vai pašā Berlīnē un tos viņš man varēja piedāvāt par nieka 18 eiro. Tomēr es f&*ing gribēju tos TRW diskus, kuri viņiem ar skaistu bildīti bija nopublicēt mājaslapā par 26 Eur!!!

Nolēmu zvanīt nākošajiem. Rezultātus plus mīnus bija tas pats. Mājaslapā laba brenda diski par zemu cenu, bet nez kāpēc nedabūjami un uzreiz tiek piedāvāts kaut kāds kārtējais Shmugulmugul. Kad ietiepos, ka nē es tomēr gribu tos TRW, tad caur lielām zobu sāpēm tika nosaukta cena, kura pielīdzinājās dārgāko veikalu cenai. Plus šie diski nebija uz vietas tāpat dabūnami.

Viss laimīgi atrisinājās, kad piezvanīju uz autospeci.lv auto rezerves daļu veikalu un viņiem uz vietas bija 4 ražotāju diski TRW ieskaitot. Biški gan nožmiedzos un nopirku pie viņiem Delphi diskus, kuri būtībā ir līdzīgā kvalitātē, bet bija lētāki kā TRW.

Kāda ir rakstītā morāle? Laikam jau nekāda baigā, bet pret internetveikaliem šī procesa rezultātā iemantoju diezgan pamatīgu nepatiku. Mostly tādi cilvēki čakarmaņi, turpretī autospeci.lv speciālisti man patika ar savu godīgo cenu, kura uzreiz bija redzama mājaslapā un turpmāk auto rezerves daļas pirkšu tikai pie viņiem! Vot! http://www.autospeci.lv/ Pīs!

auto rezerves dalas

 

Kā man gāja ar bremžu disku iegādi. (Raksts par to, kā es meklēju auto rezerves daļas).
5 (100%) 3 votes

“Fullframe” vs “crop”.

Bieži vien čatiņos tiek “lauzti šķēpi” par to, kā izskatās fotogrāfijas no fullframe sensora aparātiem, un kāda ir atšķirība starp “crop” sensora tādu pašu bildi. Lai atvieglotu šo lietu izpratni, nofotografēju bildi no viena un tā paša skatu punkta ar līdzīga skata leņķa objektīviem un līdzīgu diafragmas atvērumu. Tātad- bildes nav nekādīgi apgraizītas, tās ir tieši tādas, kādas nāk ārā no fotoaparāta. Fotografēju ar 50 mm uz fullframe un 35 mm uz crop. Ja runājam par atšķirībām, tad vienīgā redzamā atšķirība ir nedaudz izplūdušākais fons, labi redzams uz ceļazīmes un baznīcas fonā. Protams, ja es pieietu nedaudz tuvāk bērniņam, tad fona izplūduma atšķirība būtu izjūtama vairāk. Tomēr šeit es mēģināju notvert tieši šo mirkli, par kuru tik daudzi fotočatisti čato savos čatiņos- “50mm uz fullframe ir tas pats, kas 35mm uz crop”. Nu, to cik ļoti ir vai nav, paši variet novērtēt! Zemāk pievienoju abas bildes, lai piemērs būtu uzskatāmi saprotams.

Vēl raksts par šo pašu tēmu, ar piemēru bildēm, šeit: http://www.portreti.lv/crop-vs-fullframe/

“Fullframe” vs “crop”.
5 (100%) 2 votes

Fotostudija Rīgā par 8 Eur.

Pilnīgi droši var apgalvot, ka populārākā fotostudija Rīgā ir portreti.lv studija, kura atrodas Pļavniekos.

Fotostudija stundā izmaksā tikai 8,00 Eur! Lētākās fotosesijas cena ir sākot no 23,00 Eur stundā.

Portreti.lv fotostudijas popularitāti nodrošina tās ļoti zemā īres cena, kā arī ļoti augsta līmeņa un plašas izvēles fotostudijas gaismu aprīkojums, ieskaitot fotostudijas griestu piekaramo sistēmu sky track ar pantogrāfiem, 12 zibspuldzes, trigerus, raidītājus, softboksus u.c.

Zemāko cenu iespējams nodrošināt ļoti vienkāršā veidā- fotostudija atrodas privātmājā, tāpēc nav jāmaksā ļoti augstas īres maksas par telpām, kā tas ir citām fotostudijām. Tā kā fotostudija aizņem dzīvojamās mājas pirmo stāvu ar paaugstinātiem griestiem, tajā ir ļoti mājīgi, jo apkures sistēma visā mājā ir vienota, un uztur konstantus 24 C grādus siltuma. Fotostudijā ir arī kondicionieris vasaras mēnešiem un papildus siltumsūknis, ja vēlaties siltāku temperatūru par 24 C. (Piemēram, noderīgi, ja fotografējat kailfoto, un nevēlaties, lai modelei izskatās zili un pleķaini stilbi no aukstuma).

Fotostudijā ir pieejams arī vizāžists (sertificēts make-up meistars ar atbilstošu izglītību), kurš var uzklāt foto grimu, tas papildus izmaksās tikai 10,00 Eur par vienas sejas grimēšanu.

 

Detalizētāks fotostudijas apraksts šeit: http://www.portreti.lv/

Fotostudija Rīgā par 8 Eur.
5 (100%) 3 votes

Priekšmetu foto cena.

Priekšmetu foto cena ir visai sarežģīti apzīmējams jēdziens, kad tiek uzdots jautājums “Cik maksā nofotografēt priekšmetus?”

Tomēr mēģināsim paskaidrot, no kādiem aspektiem veidojas priekšmetu foto cena.

Pirmkārt- priekšmeti mēdz būt dažādi- taisnām malām, kā arī sarežģītāku formu. Spīdīgi un nespīdīgi.

Otrkārt- priekšmetus var fotografēt uz balta fona, apgaismojot fonu no apakšas, šādi fons vairumā gadījumu tomēr nebūs 100% balts, vietām būs nelielas ēniņas un krāsu pārmaiņas. Ja ir nepieciešams, lai priekšmets ir uz izolēti balta fona (100 procenti balts, bez ēnām un krāsu pārmaiņām), tad priekšmets ir pēcapstrādē jāizgriež no fona digitāli ar roku. Automatizētā izgriezšana pēcapstrādē nav 100 kvalitatīva, tāpēc tas tiek darīts ar roku.

Tagad par pašu cenu kā tādu- lētākais fotografēšanas variants maksā 21,00 Euro stundā. Ja ir nepieciešama izgriezšana pēcapstrādē, tad tā maksā 15,00 Euro stundā.

Attiecīgi- ja vajag vienkārši safotografēt priekšmetus uz balta fona, un tie nav ļoti atspīdīgi, tad dienas laikā (8 stundas) var safotografēt apmēram 100-150 priekšmetus. Tomēr, ja vajag šīs priekšmetu fotogrāfijas izmantot baltā bukletā, tā, lai nav redzams (gandrīz) baltas bildes kvadrāts kā fons, bet gan vajag, lai šis priekšmets bukletā “karātos gaisā”, tad ir jāveic arī fotogrāfiju pēcapstrāde ar priekšmeta izgriezšanu, izolēšanu uz balta. Atkarībā no priekšmeta formas, tas var prasīt pat līdz stundai laika (piemēram- skulptūra).

Tatad- ja jums vajag nofotografēt 1 priekšmetu uz balta fona, bet nevajag to izgriezt perfekti baltam, tas maksās 21,00 Euro. Pa stundu gan var safotografēt vairāk kā vienu priekšmetu, tapēc arī 10-20 priekšmetu foto izmaksās tos pašus 21,00 Euro. Savukārt, ja jums vajag priekšmetu, izolētu uz 100 procenti balta fona (piemēram- bukletiem uz baltām lapām, tā, lai šis priekšmets “karātos gaisā”), tad priekšmetu foto cena būs atkarīga no to formas un spīdīguma. Piemēram, 10  priekšmetu, ar taisnām malām (piemēram kārbiņas, rāmīši), foto “100 procenti izolēts uz balta” izmaksās apmēram 3-5 Euro gabalā un aizņems vairākas stundas, galvenokārt jau dēļ pēcapstrādes. 10 sarežģītākas formas priekšmeti (piemēram, fotoaparāti) var izmaksāt pat līdz 7-10 Euro par vienu vienību.

Te, piemērs, kā izskatās priekšmetu foto, 100 % izolēts uz balta. (Izgriezts pēcapstrādē ar roku).

img_2679r550r

Un šajā piemērā- priekšmetu foto, vienkārši nofotografēts uz balta priekšmetu galda, ar apgaismojumu no apakšas. Protams, var apgaismot vēl nedaudz spēcīgāk, bet tad priekšmetu kontūras var sākt zust, sevišķi jau baltiem un caurspīdīgiem priekšmetiem. Kopumā tāda pārgaismota bilde parasti arī sāk izskatīties pārgaismota, un vienalga nebūs ar tīri baltu fonu.

img_0063rr550_0

 

Fotografējot vienkārši uz apgaismota priekšmetu galda, šāds rokassprādžu daudzums ir sabildējams nepilnu divu stundu laikā, bildes ir lietojamas uzreiz un bez pēcapstrādes, jo sprādzes ir diezgan tumšas, un līdz ar to var padarīt gaišāku fonu, nezaudējot priekšmetu kontūras, tomēr 100 procenti balts bez pēcapstrādes tas nebūs nekad, ja vēlamies saglabāt priekšmeta (šajā gadījumā rokassprādžu) augstas kvalitātes kontūras.

spr

 

Tomēr, ja uzliekam šādu sprādzes bildi uz tīri balta fona, tā tomēr nav absolūti izolēta no šī baltā fona, un baltais fons izskatās nedaudz pelēcīgs. Ja mēs gribam, lai rokassprādze attēlā “karājas gaisā”, atrodoties pilnībā uz 100% balta, nezaudējot kontūras, tad ir nepieciešama pēcapstrāde.

sprr

Katrs priekšmets vai lieta tomēr ir individuāli, un dažus priekšmetus, sevišķi jau spīdīgos, var gaismot no apakšas arī spēcīgāk, panākot GANDRĪZ tikpat labu “isolated on white” efektu, kā pēcapstrādē. Lūk, rokassprādzes foto, kuram nav veikta pēcapstrāde, bet tā baltais ir jau gandrīz tuvs ideāli baltajam. Priekšmeta kontūras gan sāk nedaudz zust, bet tā, kā tas ir spīdīgs, tas drīzāk izskatās kā efekts, nevis kā defekts. Tomēr, ja šo gribēsiet absolūti ideāli izolētu uz balta, būs jāveic turpmāka pēcapstrāde. Tomēr šīs konkrētās sprādzes piemēra foto robežas uz jūsu neprofesionālā monitora, visticamākais, nemaz nav redzamas. Attiecīgi, šis foto fons ir 99% balts un atšķirība ir redzama tikai uz monitora ar profesionālai lietošanai piemērotu displeju.

spr-3

Ja priekšmeta foto ir paredzēts lielformāta drukai, tad tiek lietotas individuāli piemērotas gaismu shēmas katram priekšmetam, ar atbilstošu atspīdumu kontroli. Piemēram, lai uz priekšmeta nebūtu redzams fotoaparāta objektīvs fotografēšanas brīdī. Tas gan attiecas uz ĻOTI liela izmēra izdrukām. Piemēram- kuras paredzētas lietošanai uz māju sienām. Šāda stila viena priekšmeta fotogrāfija ar atspīdumu kontroli var aizņemt vairākas stundas.

Priekšmetu foto cena.
5 (100%) 3 votes

Kā fotografēt fotostudijā?

 

Sāksim ar to, ka fotostudijā fotografēt var jebkurš, un gandrīz ar jebkādu fotoaparātu, iegūstot profesionālas kvalitātes attēlus. Tas ir vienkārši!

Lai fotografētu fotostudijā, jums vajadzīgs aparāts , kuram ir ārējās zibspuldzes hot shoe pēda. (tas ir tāds kontakts fotoaparāta augšpusē apmēram 15×15 mm izmērā). Šāda pēda ir visām spoguļkamerām, un ļoti daudziem “ziepjiem” jeb kompaktamerām arī.

Nākošais, kas jums ir jādara- jāatrod savā fotoaparātā M režīms! Ja tāds ir, tad variet ar šo aparātu fotogrāfēt studijā ļoti vienkārši!

Tātad, jums ir jāatrod savā fotoaparātā uzstādījumi, parasti tie ir viegli pieejami pa tiešo caur podziņām uz aparāta, un nav tālu jāmeklē nekādā “MENU”. Uzstādījumi jāuzstāda sekojoši: M režīms, slēdža ātrums 1/50- 1/60 (topošajiem profesionāļiem bieži liekas, ka vajag ātrāku slēdzi, bet impulsu gaismas gadījumā ātrākam slēdža ātrumam nav nozīmes- tāpat nekas nebūs izplūdis- par šo kādreiz uzrakstīšu atsevišķi, priekš profiem!), diafragmas vērtība f5,6-f9, iso 100 vai 200- (jāuzstāda mazākā vērtība, kāda ir iespējama)! Nu, un vēl- jāatrod WB uzstādījums, un tas jāizvēlas zibspuldzes režīmā (zibspuldzes simboliņš)! Ja nav zibspuldzes simboliņa, daudz nebēdājiet (daudziem ziepjiem nav), slēdziet iekšā “Saule” simboliņu, un būs okei- bildes izskatīsies nedaudz siltākas- āda iedegušāka un tā…!

Vēl jāpievērš uzmanība tam, lai būtu aktivizēta zibspuldzes darbība, daudziem ziepjiem to var atslēgt, nospiežot pārsvītrotu zibspuldzes simbolu!

Viss, fotoaparāts ir gatavs darbam studijā!

Vēl būtu ieteicams apgūt fokusēšanos ar vienu centrālo fokusa punktu un lietot to, pareizi pārkadrējot- tā dara pilnīgi visi profesionāļi, fotografējot studijā! Kaut gan var arī lietot automātisko fokusa punktu izvēles sistēmu, kā jūs, droši vien, parasti to arī darat ikdienā, vai pat automātisko fokusēšanos ar sejas atpazīšanas funkciju!

Tomēr ņemiet vērā, ka lietojot automātisko vairāku fokusa punktu sistēmu, jūs ļaujam fotoaparātam pašam izvelēties, uz kuru objektu izvēlēties asumu, un pastāv liela varbūtība, ka fotoaparāts par galveno izvēlēsies nevis to pašu, ko izvēlētos jūs, lietojot viena fokusa punktu un pārkadrējot. Piemēram- blīvi kadrētā portretā asums sanāks nevis uz acīm, kā jums gribētos, bet gan uz degunu (jo tas būs tuvākais fotoaparātam, un viņš to uzskatīs par gana labu esam, uz kuru fokusēties), un acis sanāks miglainas.

Kad atnākat uz studiju, jums priekšā būs studijas zibspuldzes. Jāuzliek uz fotoaparāta hot shoe studijas raidītājs, jāieslēdz sākuma viena studijas zibspuldze un var sākt fotografēt!

Studijas zibspuldzei sākumā uzstādiet 150- 180 ws jaudu! (Cipariņi rādīs uz displeja). Ja gribat vairāk jaudas (gaišāku bildi), jānospiež “+”, ja bilde sanāk par gaišu, jānospiež “-“, loģiski!

Uzņemiet vienu testa kadru, un ieslēdziet histogrammu bildes aplūkošanas režīmā (to var arī nedarīt, bet novērtēt bildes gaišumu pēc displeja, tomēr pastāv iespēja, ka tādā veidā novērtēta bildes ekspozīcija (gaišums) būs kļūdains!

Histogrammu var iegūt, bildes apskatīšanas režīmā spaidot podziņu “Info” vai “Disp” vai kā ku kuram aparātam tā saucas!

Histogramma ataino tādu taisnstūri, kuram iekšā ir tāda skala, kā “kalns” ar smaili. Jāpievērš uzmanība “kalna” labajai pusei- tā nedrīkstētu apstāties taisnstūra vidū (tad ir par tumšu bilde), kā arī pieskarties taisnstūra labajai malai (tad kaut kas ir par gaišu).

Histogrammas “kalnam” ir jābeidzas nedaudz pirms taisnstūra labās malas. Attēlā redzamas 4 histogrammas- kopējā un katram krāsu kanālam atsevišķi, bet jums pietiktu arī ar vienu histogrammas kalnu- to balto!

Galvenā atslēga tam, lai kaut kas sanāktu- ir sākt kaut ko darīt! Ko jums arī novēlu!

Ja izlasījāt, un neradās pārliecība, ka sanāks, nāciet uz foto kursiem, tad sanāks 100%! http://www.portreti.lv/foto-kursi-pamata-foto-kursu-programma/

 

 

Kā fotografēt fotostudijā?
5 (100%) 4 votes

Kā iegūt skaistas bildes, fotografējot ar telefonu?

Lai iegūtu skaistas bildes, fotografējot ar telefonu, jums jāapgūst dažas tā iespējas.

kailfoto

 

Lai iegūtu skaistas bildes, fotografējot ar telefonu, jums jāapgūst dažas tā iespējas. Būtībā viena telefona kameras iespēja- ekspokorekcija. Neiedziļinoties sīkumos, teikšu, ka galvenais telefonbilžu mīnuss ir tas, ka tās parasti sanāk nedaudz par tumšu. Tāpēc, pirms fotografēšanas vai video uzņemšanas, atrodam telefonā ekspokorekcijas iespēju, un pagriežam tās mērvienību “+” virzienā, tādejādi iegūstot gaišākas bildes vai video. (Agrāk nebija iespējams aifoniem, tie uzbūvēti pārāk “muļķudroši”, bet jaunākajās iOs beidzot ir arī ekspokorekcijas iespēja- tomēr nekas, tāpat koriģēsim tās pēcapstrādē!).

DSC09212-10

 

Pēc tam uzņemam attēlu vai video (parasti lietojot ekspokorekciju uz “+” pusi, apmēram +1 +1,5 vērtībās, atkarīgs no telefona kamerā izmantotās programmatūras).

 

DSC09194-1

 

Ja objekts nav kustīgs, radošākie var meklēt telefonā HDR attēla uzņemšanas funkciju- tā dos vēl plašāku dinamisko diapazonu fotogrāfijai, attiecīgi, pēc tam to varēs pamatīgāk apstrādāt ar foto redaktoru! Kustīgām bildēm šis režīms neder, jo tas fotografē 3 attēlus pēc kārtas, ar dažādām ekspozīcijām, pēc tam automātiski savienojot tos vienā. Bildē būs izplūduši “spoki”, ja tā būs kustīga vai kāds objekts tajā būs kustīgs. HDR režīmā ekspokorekcija parasti nav darbināma (atkarīgs no telefona kameras programmatūras).

 

Lai iegūtu skaistas fotogrāfijas ar telefonu, mums vēl vajadzēs kādu fotogrāfiju redaktoru (aplikāciju). Snapseed ir ļoti labs un ērts interfeiss. To arī lietosim! Ejam uz Google Play un lejuplādējam aplikāciju! (Ir arī aifoniem, dabūjama AppStore “veikalā”, protams!)

DSC09197-2

 

DSC09199-3

 

Atveram aplikāciju “Snapseed”. Izvēlamies kādu no uzņemtajām fotogrāfijām. Noderīgākie no izvēlnēm ir atrodami zem “Tune image”. Vēl noderēs “Hdr scape”. Ar pirkstu velkot pa ekrānu uz augšu-leju, notiek izvēlne, pa labi-kreisi uz sāniem, notiek izvēlētās opcijas stipruma izvēle.

DSC09200-4

 

DSC09202-5

Nospiežam ķeksīti, kad apstrāde liekas laba. Pēc tam izvēlamies saglabāšanas ikonu (augšpusē, virs bildes, tāda bultiņa uz leju) un apstrādātā bilde nonāk galerijā, folderī “Snapseed”.

DSC09203-6

 

Ejam uz feisīti. Pievienojam, publicējam! Spiežam LIKE! :)

 

DSC09209-8

 

 

DSC09211-9

Kā iegūt skaistas bildes, fotografējot ar telefonu?
5 (100%) 3 votes